Previous Managing Directors

SL NO. Name of the Officer Tenure
From To
01. Sri. B. N. Sampathkumaran Inception 30.06.2002
02. Sri. M. Viswanath 30.06.2002 16.01.2003
03. Sri. A. Ramakrishna 16.01.2003 13.06.2005
04. Sri. C. Veerabhadraiah 13.06.2005 09.06.2006
05. Sri. A. Ramakrishna, (I/C) 09.06.2006 17.06.2006
06. Sri. N. Chandrasekhar 17.06.2006 5.11.2008
07. Sri. B.S.Sirsikar 5.11.2008 2.09.2010
08. Sri.G.C.Indraraj Urs 2.09.2010 5.12.2011
09. Sri.G.S.Babu Siddakumar 5.12.2011 23.11.2012
10. Sri.V.Muniyappa 23.11.2012 30.09.2014
11. Sri M Prabhu, (I/C) 1.10.2014 20.10.2014
12. Sri Anil A Uppin 20.10.2014 14.10.2015
13. Sri B P Srinivas 14.10.2015 11.07.2016
14. Shri Anil Uppin 11.07.2016 Till date